Letnie obozy dla młodzieży

  • Autor: admin
  • 18 grudnia 2014
  • Możliwość komentowania Letnie obozy dla młodzieży została wyłączona

Programy letnich obozów przygody dla młodzieży.

obozy-letnie-m

 

Wybierz jeden z programów Letnich obozów przygody dla młodzieży – LATO 2015.

 

[expand title=”SZLAKIEM WATAHY 13-18 lat, 820 zł / os.”]

SZLAKIEM WATAHY

ZAKWATEROWANIE: BAZA WOLF CENTER – duże, wojskowe namioty NS. Naszą bazę urządzimy przy lesie w miejscowości Berezka na terenie Pensjonatu Leśniczówka, w którym zapewnimy Wam wyżywienie oraz węzły sanitarne. Na miejscu znajduje się również Chata Grillowa i boisko. Na terenie dostępny jest również bezprzewodowy internet.

MISJA WATAHA

ETAP I: CZARTÓW MŁYN – Wyruszamy pieszo. Terenem naszych manewrów będą lasy pomiędzy dwiema wioskami – Berezką i Stężnicą. Podczas wyprawy czekać na na liczne atrakcje i przeszkody terenowe takie jak górskie potoki, gęste młodniki oraz dzikie, zapomniane górskie szlaki. Poznacie miejsca w których powstawał najnowszy serial HBO pt. „Wataha”. Celem naszej wyprawy jest leśny wodospad Czartów Młyn.
ETAP II: NOC PRZETRWANIA – Po zaliczeniu misji rozbijemy polowe obozowisko, rozpalimy ogień, zregenerujemy siły przy ciepłym posiłku. Noc spędzimy przy leśniczówce Rebrowa – bohatera „Watahy” wsłuchując się w odgłosy dzikiej natury dobiegające z pobliskiego lasu….
ETAP III: EWAKUACJA – po śniadaniu rozpoczniemy ewakuację do bazy. Przejdziemy przez teren opuszczonej wioski Żernica Wyżna. Poznamy historie związane z dawnymi mieszkańcami tej malowniczej doliny. Odwiedzimy odrestaurowaną cerkiew oraz opuszczony wypał węgla drzewnego. Do bazy dotrzemy w porze kolacji.
NOCNY BIEG NA ORIENTACJĘ – Po zmroku wyruszymy na wyścig z czasem i strachem. Trasa będzie wiodła przez tereny opuszczonej wioski. Zadaniem uczestnika będzie odnalezienia punktów kontrolnych ukrytych w starej piwnicy, nad brzegiem potoku oraz na starym cmentarzu. Poznacie zasady posługiwania się mapą, kompasem i GPS`em.
H2O ADVENTURE – maksymalną dawkę adrenaliny przeżyjecie podczas rejsu szybkim pontonem motorowym typu RIB po Jeziorze Solińskim.
MISJA BEZPIECZNA SOLINA – Nad brzegiem jezioraratownicy WOPR przeprowadzą dla nas szkolenie z pierwszej pomocy z użyciem profesjonalnego sprzętu ratowniczego. W ramach wolnego czasu będziemy organizować „wypady” nad plażę gdzie znajdują się strzeżone kąpieliska.
KRAV MAGA (3x 1h) – sztuka samoobrony wykorzystywana przez jednostki specjalne. Instruktor przeprowadzi cykl szkoleń, podczas których opanujemy podstawy kravmagi.
WILCZYM TROPEM 4×4 – zabierzemy Was na prawdziwą wyprawę samochodami terenowymi po pełnych przygód trasach Krainy Wilka. Na trasie będziecie mieli do wykonania zadania budowy przeprawy oraz poszukiwania baku z paliwem do terenówki.
TECHNIKI LINOWE – waszą odwagę i sprawność poddamy próbie podczas zjazdów na linach z budynku, wejściu na ścianę wspinaczkową oraz wchodzeniach na tzw. „małpach”.
BIESZCZADZKI PATROL – poznamy zasady poruszania się w patrolu, tropienia przeciwnika, rozwijania i zwijania szyku. Zgłębimy tajniki komunikacji niewerbalnej oraz budowy szałasu i ziemianki. Poznamy sposoby obezwładnienia uzbrojonego napastnika, zasady poruszania się w walce, sposoby obrony przed realnym atakiem, odbijanie zakładników, szturmowanie obiektów a wszystko to pod czujnym okiem instruktora.
STRZELECTWO – w programie strzelnicy strzelanie sytuacyjne z krótkiej broni, strzelanie z elementami stresu, nauka obsługi broni ASG (wiernych replik oryginalnej broni), realizacja różnych scenariuszy działań bojowych.
PIESZE WĘDRÓWKI – w wolnym czasie organizować będziemy wyprawy po malowniczych szlakach. Poznamy historie oraz najciekawsze miejsca regionu.
DYSKOTEKI W PIANIE – jeżeli nudzą Cię zwykłe dyskoteki to będziesz mógł zaszaleć podczas imprezy z dużą ilością piany i laserów, prowadzoną przez profesjonalnego DJ`a.
OGNISKA – wieczory spedzać będziemy przy obozowym ognisku gdzie podczas wspólnego smażenia kiełbasek wspominać będziemy najciekawsze wydarzenia dnia.
FIRE WALKING – idea jest prosta – pokonać własne słabości i przejść po rozżarzonych węglach.

Całkowity koszt obozu 820 zł / os.

Cena zawiera: zakwaterowanie w wojskowych namiotach NS, pełne wyżywienie, realizację pakietu opisanego w ofercie, opiekę instruktorów. Cena nie zawiera ubezpieczenia i transportu. [/expand]

 

[expand title=”EXPEDYCJA BIESZCZADY 13-18 lat 150 zł/os.”]

EXPEDYCJA BIESZCZADY

Wiek uczestników obozu: 13 – 18 lat

Zaplanuj już dzisiaj swój letni wypoczynek.Dzikie, pełne tajemnic Bieszczady czekają na młodych odkrywców pragnących przeżyć prawdziwą przygodę. Spakuj plecak i wyrusz z nami tropem dzikiego zwierza, siądź za sterami quada, posiądź umiejętności przetrwania w trudnych warunkach… Wakacje w Krainie Wilka zapamiętasz do końca życia !

NA POŁONINACH (8 h) całodniowa wycieczka autokarowa dookoła Bieszczad z przewodnikiem , z wejściem na szczyt połoniny w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, kąpiel w górskim potoku.

PIRACKIE SKARBY (4 h) Uzbrojeni w wiosła i mapy wyruszymy w Fiord Nelsona niczym piraci poszukiwacze zaginionego skarbu, ukrytego pośród skalistych brzegów Jeziora Solińskiego. Gdy już odnajdziemy wszystkie skarby i dotrzemy do portu macierzystego czekać tam na nas będzie dzielenie łupów.

TECHNIKI LINOWE zorganizujemy dla Was zajęcia z technik linowych, które poznamy pod czujnym okiem instruktora. Sprawność będziemy szlifować na wysokości zajęcia na ściance wspinaczkowej, zjazdy z budynku oraz wejście na przyrządach tzw. „małpach”.

BIESZCZADY CHALLENGE (4 h) gra terenowa w tajemniczej dolinie opuszczonej łemkowskiej wsi. Nauczymy Was podstaw orienteeringu, posługiwania się GPS`m. Zbudujemy przeprawy przez górskie potoki. Każdy otrzyma mapę terenu z tajemniczymi zapiskami, dzięki którym nie zgubi się na tych nieuczęszczanych szlakach.

SZKOLENIE BIESZCZADNIKA – 3h. – na leśnej polanie będziemy rywalizować w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, strzelnica paintballowa, łucznictwo, rzut siekierą oraz Bungiee Run. Każdy z uczestników zabawy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności.

SEGWAY – przejażdżki sprawnościowe segwayem po torze, segway to dwukołowy pojazd żyroskopowy sterowany ruchami ciała

AQUAZORBA spacer sucha stopa po powierzchni jeziora w wielkiej kuli

DYSKOTEKA PIANIE ORAZ FLUO PARTY nudzą Cię zwyczajne dyskoteki ? Masz ochotę naprawdę zaszaleć ? W rytmie największych przebojów zabawimy się podczas wieczornej imprezy z laserami i malowaniem świecących tatuaży i wielka ilością piany Dyskotekę poprowadzi profesjonalny DJ.

OGNISKA I WIECZORY LEGEND wspólne wyprawy wspominać będziemy wieczorami przy ogniskach, które palić będziemy w dymnej chacie, snując smętne opowieści i legendy bieszczadzkie.[/expand]

 

[expand title=”PROJEKT PRZYGODA 8-13 lat 150 zł/os.”]

PROJEKT PRZYGODA

Wiek uczestników obozu: 8 – 13 lat

Zaplanuj już dzisiaj swój letni wypoczynek.
Dzikie, pełne tajemnic Bieszczady czekają na młodych odkrywców pragnących przeżyć prawdziwą przygodę. Spakuj plecak i wyrusz z nami tropem dzikiego zwierza, posiądź umiejętności przetrwania w trudnych warunkach… Przyjedź w Bieszczady i poznaj swoich przyjaciół !

NA POŁONINACH (8h) – całodniowa wycieczka autokarowa dookoła Bieszczad z przewodnikiem , z wejściem na szczyt połoniny w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, kąpiel w górskim potoku.

TAJEMNICE SOLINY (4h) – piesza wycieczka z przewodnikiem malowniczym szlakiem wzdłuż linii brzegowej jeziora. Podczas wycieczki zwiedzimy uzdrowisko Polańczyk oraz największą w Polsce zaporę wodną w Solinie. Wycieczkę zakończymy kąpielą na strzeżonym kąpielisku.

ZAJECIA GARNCARSKIE – spróbuj wyczarować niepowtarzalne, gliniane kształty. Warsztaty garncarskie to bardzo dobre ćwiczenie wyobraźni i sprawdzian zdolności manualnych a przy okazji świetna zabawa. Gotowe garnki, misy, szkatułki lub świeczniki uczestnicy warsztatów zabierają ze sobą do domu.

TECHNIKI LINOWE – zorganizujemy dla Was zajęcia z technik linowych, które poznamy pod czujnym okiem instruktora. Sprawność będziemy szlifować na wysokości zajęcia na ściance wspinaczkowej, zjazdy z budynku oraz wejście na przyrządach tzw. „małpach”.

SZKOLENIE BIESZCZADNIKA (3h) – na leśnej polanie będziemy rywalizować w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, strzelnica paintballowa, łucznictwo, rzut siekiera oraz Bungiee Run.

SEGWAY – przejażdżki sprawnościowe segwayem po torze

AQUAZORBA spacer sucha stopa po powierzchni jeziora w wielkiej kuli

DYSKOTEKA PIANIE ORAZ FLUO PARTY nudzą Cię zwyczajne dyskoteki ? Masz ochotę naprawdę zaszaleć ? W rytmie największych przebojów zabawimy się podczas wieczornej imprezy z laserami i malowaniem świecących tatuaży i wielka ilością piany Dyskotekę poprowadzi profesjonalny DJ.

OGNISKA I WIECZORY LEGEND wspólne wyprawy wspominać będziemy wieczorami przy ogniskach, które palić będziemy w dymnej chacie, snując smętne opowieści i legendy bieszczadzkie.[/expand]

 

 

Plik PDF z programami obozów do pobrania:  OBOZY LETNIE 2015

 

 

Komentarze są wyłączone.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress