Zajęcia fakultatywne dla młodzieży

Atrakcje dodatkowe dla uczestników Zielonej Szkoły

UCZESTNIKOM ZIELONYCH SZKÓŁ POLECAMY

(atrakcje dodatkowo płatne)

ROWEROWE BIESZCZADY ( 3h - 4h)
Zapraszamy na wycieczkę rowerową, malowniczym szlakiem w Dolinie Rabskiego Potoka. Na trasie odwiedzimy monumentalny kamieniołom, Rezerwat Przyrody Gołoborze oraz górskie Jeziorko Bobrowe. Przez wzgląd na górzysty teren wyprawę rowerową organizujemy dla młodzieży powyżej 13 lat. cena: 30 zł /os

Wiatr w żagle ( 2h - 3h)
Zabierzemy Was na pokład jachtu gdzie przeżyjecie przygodę pod żaglami zdobywając odległe zatoki i wyspy Jeziora Solińskiego. cena: 25 zł /os

Paintball i Speedbal ( 2h - 3h)
Wyruszymy na leśną polanę, gdzie rozegramy paintballową bitwę według ciekawego scenariusza.
cena: 40 zł / pakiet startowy - marker, maska, odzież ochronna, 100 kulek

Wycieczka do Lwowa ( 12h - 14h)
Wspaniała lekcja historii w mieście na styku dwóch kultur - wschodu i zachodu. Na wycieczkę pojedziemy z przewodnikiem, który w ciekawy sposób odkryje przed nami tajemnice tego wspaniałego miejsca.
cena: 45 zł / os. , cena nie zawiera transportu. UWAGA! Wymagany jest paszport !

Wycieczka na Węgry ( 12h - 14h)
A może pojedziemy na Węgry ? Celem wycieczki jest Miszkolc - kraina basenów termalnych. Odwiedzimy region Tokaju, poznamy kulturę tego ciekawego kraju. W wolnym czasie relaksować się w gorącej wodzie na basenie. cena: 55 zł / os., cena nie zawiera transportu, cena zawiera kosz wstępu na baseny termalne

WYPRAWA WILCZYM TROPEM (ok. 1 h) - SAMOCHODAMI TERENOWYMI zabierzemy Was na bieszczadzkie bezdroża. Zobaczymy miejsca dostępne tylko nielicznym śmiałkom, którzy bez obaw zapuszczają się w dziewicze, pełne dzikiego zwierza ostępy.
Poznamy technikę prowadzenia samochodu terenowego.
cena: 40 zł / os

Bieszquady - trialing czterokołowcem( 15 min./os)
Proponujemy naukę i jazdę sprawnościową czterokołowcami po specjalnie przygotowanym torze. Każdy z uczestników po zapoznaniu się ze sprzętem będzie miał za zadanie pokonać trasę z terenowymi przeszkodami.
UWAGA: Uczestnicy będą jeździć pod opieką instruktorów w specjalnym kombinezonie chroniącym przed kontuzjami oraz w kaskach. cena: 25 zł / os.

Techniki Linowe
Zorganizujemy dla Was zajęcia z technik linowych, które poznamy pod czujnym okiem instruktora. Sprawność będziemy szlifować na ściance wspinaczkowej oraz podczas próby budowy wieży ze skrzynek. cena: 25 zł / os.

Noc Przetrwania
Przygoda dla najodważniejszych - nocna wyprawa w bieszczadzką dzicz wraz ze szkoleniem survivalowym. Noc spędzimy na leśnej polanie we własnoręcznie wybudowanym szałasie lub wojskowych namiotach NS , zapewniamy śpiwory oraz opiekę instruktora.
cena: 30 zł / os.

Zorbing
Chcesz zjechać ze zbocza we wnętrzu przeźroczystej kuli ? Poczuj stan nieważkości i stań na wysokości zadania. Kula zorbingowa czeka na śmiałków takich jak Ty.
cena: 25 zł / os

Aqua zorbing
Z nami możliwy będzie spacer suchą stopą po tafli jeziora ! Stojąc we wnętrzu dużej, przeźroczystej kuli spacerować będziemy po Jeziorze Solińskim.
cena: 15 zł /os

Pirackie skarby ( 3h - 4h)
Gra przygodowa na pontonach. Każda z załóg pontonu otrzyma mapę z zaznaczonymi skarbami ukrytymi w zatokach Jeziora Solińskiego. Wygrywa drużyna, która najszybciej odnajdzie wszystkie skrytki.
cena: 25 zł /os

NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ
Spróbuj wyczarować niepowtarzalne, gliniane kształty. Warsztaty garncarskie to bardzo dobre ćwiczenie wyobraźni i sprawdzian zdolności manualnych a przy okazji świetna zabawa. Gotowe garnki, misy, szkatułki lub świeczniki uczestnicy warsztatów zabierają ze sobą do domu. Warsztaty zorganizujemy na miejscu w ośrodku.
cena: 20.00 zł/ 1 os.

Szkolenie bieszczadnika
Na leśnej polanie będziemy rywalizować w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, bieg w trzyosobowych spodniach, łucznictwo oraz rzut podkową. Każdy z uczestników zabawy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności. Specjalnie dla Was - PRZEJAŻDŻKI SEGWAYEM ! cena: 30 zł /os